Ako si vybrať dámsky zimný kabát?

ELEGANTNÁ, SEBAVEDOMÁ, UPRAVENÁ, ALE HLAVNE SVOJA. AJ TAKÁ JE ŽENA V PERFEKTNE SEDIACOM KABÁTE. Počuli ste ten známy výrok COCO CHANEL? ,,Ak je žena zle oblečená, všimnete si jej šaty? Ak je oblečená skvelo, všimnete si ju." Mohli by sme povedať, že uvedené platí o zimnom kabáte dvojnásobne. Prečo? Zimný kabát je jeden zo základných prvkov v šatníku ženy. Približne tretinu roka, kým u nás vládne chladné počasie, Vás každý vidí a stretáva práve v ňom. Preto je prirodzeným prianím každej dámy cítiť sa v kabáte príjemne a zároveň dobre vyzerať. V tomto článku prinášame inšpirácie, ktoré Vám majú uľahčiť cestu za zimníkom, ktorý bude ,,tým pravým" presne pre Vás. Aké zásady by sme teda mali zvážiť predtým, než sa vydáme na lov zimného kabáta?
Levanduľa

Ako správne ,,zaletniť“ kabát?

To je správne položená otázka. Je to totiž sezónny kúsok, ktorý si ide na jar oddýchnuť do šatníka. Nie je to však nič zložité. Stačí mu venovať pár minút kedy ho vyčistíme kefou a zavesíme na ramienko príslušnej veľkosti. Poprípade môžeme využiť služby čistiarne a kabát dať vyčistiť chemicky. Ak ho zavesíme na príliš malé ramienko, nepekne na ňom visí a krčí sa. Pri veľkom ramienku sa jeho konce natlačia až do rukávov a zdeformujú ich. No a nakoniec stačí kabát už len dať do obalu, resp. sáčku, čo ocenia najmä bledé farby zimníka. Mal by pekne visieť, aby sa nekrčil. Neodporúčame dať ho do obalov, z ktorých sa následne vysaje vzduch.
Správna dĺžka rukávu

Správna dĺžka rukávu

V našej predajni pri skúšaní kabátov rýchlo zistíme, či je správna dĺžka rukávu. Keď spustíte ruky pozdĺž tela, mal by rukáv siahať po vrchnú kostičku na palci. Dĺžka sa môže upraviť kúsok nad alebo pod kĺbik. Záleží však na prianí zákazníka. Každý sa predsa chce cítiť v novom kabáte spokojne. Limitovať úpravy môže strihové spracovanie rukávu, prípadne rozparky.  Niektoré modely sú výškovo rozdelené. Už pri skúške je možné zvoliť kabát so správnou dĺžkou rukávu.